Jamaica Diaspora Magazine

876-863-7788  |  876-239-1678  |  876-335-3097 

Ya da size özel yapacağmız tasarım ile logonuzu birleştirebiliriz. Başkent Roma’da son yıllarda çok sayıda tarihi ve kültürel anıt özel girişimcilerin destekleriyle restorasyona tabi tutuldu. Ancak, halkın tepkisi bekledikleri gibi olmayınca Roma’yı terk etmek zorunda kaldılar. Şef Caesar Cardini’nin kardeşi Alex, daha sonraları Mexico City’de restoran zinciri açtı ve menüye “Orijinal Alex Cardini Caesar Salatası” koydu. Aralarında sezarcasino‘ın sağ kolu ve mirasçısı olan Marcus Junius Brutus’un de bulunduğu bir grup senatör, Sezar’ın gücünden korkarak onu öldürdü. Her geçen gün artan gücü ve bununla beraber inanılmaz hırslanması, çevresindeki pek çok kişiyi endişelendirdi.

 • Her iki durumda da antik metinde geçen “savaş arabaları” bizi şaşırtıyor.
 • Promosyon Logolu Kupa Bardak ve  Logolu Kahve Fincanları için çok özel fiyatlar sunmaktayız.
 • Bu süre zarfında, Sezar MÖ 46 yılında Marcus Aemilius Lepidus’la üçüncü ve MÖ 45 yılında meslektaşı olmadan dördüncü defa Konsül seçildi.
 • Dekoratif bir görünüm isteyenlerin ilgisini çeken yapısı ile her alana rahat şekilde uyum sağlar.
 • Rubicon’a gelen Caesar’ın burada senatoyu kuşkulandırmamak için oyalanması, ancak sena­tonun görevini bırakmasını istemesiyle Rubicon’u geçerek diktatörlüğe giden süreci anlatılır.

Asya eyaleti valisi korsanları idam etmeyi reddederek onları köle olarak satmayı tercih etti ancak Sezar kıyıya geri döndü ve tutsak olduğu zaman söz verdiği gibi korsanları çarmıha gerdirdi. Ardından Rodos’a doğru yelken açtı ancak bir süre sonra Pontus’tan gelen işgal tehdidine karşı koymak için orduya geri çağrıldı. Sezar Roma’ya dönmek yerine orduya katıldı ve Asya’da Marcus Minucius Thermus ve Kilikya’da Servilius Sauricus’un emrinde görev yaptı. Midilli kuşatmasında gösterdiği üstün hizmetlerinden dolayıCorona Civica ile ödüllendirildi. Ev ve ofis ortamlarının vazgeçilmezi olan dekoratif tasarımlar her zaman fazlasıyla beğenilir.

Çanakkale Bo­ğazı’nı gemisiyle geçerken Pom­peius’a bağlı bir filo ile karşılaştı. Kendi filosundan sayıca üstün olan bu gemilerden kaçmak yeri­ne üzerlerine gidip teslim olma­larını istedi, onlar da teslim oldu. Her marul yaprağının içine malzemeler konuyor ve yenmek istediğinde malzemelerle doldurulan yapraklar birer birer alınıyor. Diğer bir rivayete göre de Livio Santini bir çalışanın, salatayı 1925 yılında 18 yaşındayken Caesar’ın restoranının mutfağında annesinin tarifinden yola çıkarak yaptığını ve Caesar’ın tarifi ondan aldığını iddia etmiştir. Günümüzde dünyanın en kült lezzetlerinden biri olarak kabul gören Sezar salata oldukça ilginç bir hikayeyle birlikte dünya mutfak literatüründe yerini aldı. Bunun üzerine Caesar marul, zeytinyağı, çiğ yumurta, sarımsak, Parmesan peyniri ve Worcestershire sosu da dahil olmak üzere bazı artıkları bir araya getirerek meşhur sezar salatasını oluşturdu.

Sezar’in Galya Savasi: James B. Greenough, Benjamin L. d’Ooge ve M. Grant Daniell tarafindan yeniden duzenlendi

Sezar, Pompey’i Kral XIII Ptolemaios’un hizmetinde çalışan eski bir Romalı subay tarafından öldürüleceği İskenderiye’ye kadar kovaladı. Ptolemaios ve onun kız kardeşi, karısı ve aynı zamanda vekil kraliçe olan Firavun Kleopatra VII arasındaki iç savaşa müdahil oldu. Bunun sebebi belki de Ptolemaios’un Pompey’in katlindeki rolüdür.

Jül Sezar

Senatoyu genişleten, Roma’nın borcunu azaltan ve hükümet reformları yapan Sezar, ünlü Sezar Forumunu inşa ettirdi. Marcus Antonius, Octavian’ın Sezar tarafından evlat edinilmesinin altında yatan nedenin, onun Sezar’a sunduğu cinsel hizmetlerle ilişkili olduğunu ima etmiştir. Suetonius, Antonius’un bu iddiasını politik bir iftira olarak tanımlamıştır.

Jul Sezar Hakkında Yorumlar

Ardından Pompey’in Afrika’da kalan senatoryal destekçileri ile hesaplaşmak üzere Afrika’ya geçti. Kısa süre sonra MÖ 46 yılında yapılan Thapsus Savaşında Metellus Scipio (bu savaşta öldü) ve Genç Cato’ya (intihar etti) karşı görkemli bir zafer kazandı. Bununla beraber, Pompey’in oğulları Gnaeus Pompeius ve Sextus Pompeius, Sezar’ın eski Legatesi ve Galya savaşlarının iki numaralı komutanı Titus Labienus ile birlikte Hispania’ya kaçtı. Sezar takibe devam etti ve geri kalan son muhalifleri de MÖ 45 yılı Mart ayında yapılan Munda Savaşı ile yok etti.

Views: 0

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

0
  0
  Your Cart
  Your cart is emptyReturn to Shop